Warsztaty w ramach szkoły
Bonsai Discovery

Najbliższy termin:

Warsztaty cykliczne - prace jesienne:

26 i 27 listopada - Sulęcin

warsztaty

Dowiedz się więcej o warsztatach w ramach projektu.

Projekt Warsztaty 2022

Warsztaty z Bonsai Discovery

Nie ma lepszej możliwości nauki niż warsztaty stacjonarne. Zawsze rozpoczynamy od chwili teorii, omawiamy zagadnienia, które w danym czasie są najważniejsze dla uczestników, omawiamy rośliny, ustalamy plan działania na kolejne sezony, a następnie przechodzimy do działania. Czasem przesadzamy rośliny, czasem je formujemy, ale zawsze dobrze się przy tym bawimy. Pomimo dużej ilości informacji nie zapominamy o dobrej atmosferze i dobrej zabawie. Dodatkowo zawsze towarzyszy nam dobre jedzenie!

Szkoła Bonsai Discovery

Warsztaty w ramach szkoły Bonsai Discovery

Od dawna zastanawiałem się nad usystematyzowaniem wiedzy w ramach warsztatów. Wszystko po to, aby nauka była jednocześnie bardzo przyjemna i efektywna. 

Postanowiłem, że warsztaty zostaną podzielone na części.

 

Etap 1

Warsztaty zapoznawcze (podstawowe)

To spotkanie na których zobaczysz kilka pięknych drzew i mam nadzieję, że zaszczepię cię miłością do drzew i sztuki bonsai. 

Będzie spora dawka teorii i praktyki abyś zapewnił sobie doskonały start w świat bonsai.

Jeśli wielokrotnie myślałeś/myślałaś nad zakupem bonsai, lub być może masz już za sobą jakieś sukcesy i porażki  w uprawie, to ta właśnie są warsztaty dla Ciebie!

Etap 2

Warsztaty sezonowe:

Warsztaty z formowania

Podczas tego cyklu odbędzie się 6 warsztatów. Przejdziemy przez naukę wszystkich zabiegów, które wykonuję w ciągu jednego roku/sezonu. Zaczniemy od przesadzania, a zakończymy na formowaniu. Dzięki temu nabędziesz wiedzę i umiejętności jak uprawiać drzewa z dobrym skutkiem.

W lutym zajmiemy się planowaniem zabiegów na cały sezon oraz formowaniem.

Etap 3 - 2022

Warsztaty artystyczne

Gdy już nabędziesz wiedzę i umiejętności dotyczące uprawy bonsai na odpowiednim poziomie będziemy mogli bardziej skupić się na Twoich umiejętnościach kreacji. Teraz przyjdzie czas na naukę pięknego i efektywnego drutowania,  poznawania zaawansowanych technik formowania, a przede wszystkim rozwoju artystycznego.