O mnie

Cześć, nazywam się Bartosz Warwas i od 15 lat zajmuję się drzewami bonsai. Projekt Bonsai Discovery rozpocząłem w roku 2014 w celu szerzenia sztuki bonsai.

Facebook

Zobacz mój profil na Facebooku, gdzie dzielę się swoim doświadczeniem.

Instagram

Zapraszam na Instagram, gdzie dzielę się relacją z pracy na mojej szkółce bonsai.

YouTube

Dłuższe filmy o bonsai dostępne do na moim kanale na YouTube.

Usługi

Zobacz w czym mogę Ci pomóc

Bonsai Discovery

Bonsai Discovery to moja droga nauki bonsai, polegająca na nieustannym odkrywaniu tajników sztuki od twórców z całego świata oraz inspirowanie się ich indywidualnym podejściem do tej sztuki.

Pierwsza fascynacja

Moja przygoda z bonsai zaczęła się około 2000 roku, kiedy jako dziesięciolatek natknąłem się na krótki opis bonsai w książce o roślinach doniczkowych. Nie wiedziałem jeszcze, że ta chwila, kilka zdjęć i odrobina informacji nieodwracalnie zmieni bieg mojego życia.

Po 5 latach męczenia całego mojego otoczenia w 2005 roku uczestniczyłem w pierwszych warsztatach bonsai. Po tym jednodniowym spotkaniu zrozumiałem, jak wiele jest jeszcze do odkrycia i ten stan ekscytacji trwa do dziś.

Moja droga nauki

Na przestrzeni kolejnych 10 lat uczestniczyłem w wielu warsztatach bonsai prowadzonych przez uznanych mistrzów (Taiga Urushibata, Manuel Germade, Bjorn Bjorholm, Naoki Maeoka, Kevin Willson, Koji Hiramatsu).

W 2015 roku odbyłem dwumiesięczny kurs w Japonii w szkółce Taisho-en, gdzie pod kierunkiem mistrza Nobouchi Urushibata doskonaliłem swoje umiejętności.

Bonsai Demo

Od początku lubiłem brać udział w pokazach formowania. Zawsze jest to niesamowite wyzwanie, ale też idealny sposób na promowanie sztuki bonsai. Ponadto krótki czas na wykonanie wielu operacji motywuje do maksymalnej koncentracji i całkowitego wejścia w świat bonsai.